Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich „Przyjaciele ZS1” powstało dnia 28 maja 2012 roku. Celem stowarzyszenia jest prowadzenie działalności edukacyjnej, kulturalnej i sportowej zwłaszcza inicjowanie, wspieranie i pomoc w przedsięwzięciach edukacyjno – kulturalnych i sportowych w szczególności na rzecz młodzieży, a także wspieranie młodzieży w trudnej sytuacji życiowej.

Swoje cele realizuje poprzez:

·         Organizowanie warsztatów twórczych dla młodzieży, szczególnie zajęć poszerzających wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych

·         Organizowanie warsztatów twórczych : teatralnych, plastycznych, muzycznych, filmowych

·         Propagowanie i organizowanie wymiany międzykulturowej, w szczególności poprzez organizację wyjazdów, warsztatów, prelekcji

·         Organizowanie konferencji, seminariów, szkoleń i wykładów

·         Organizowanie imprez kulturalnych i sortowych

·         Promocję pozytywnego wizerunku Zespołu Szkół nr 1 w środowisku lokalnym

Członkiem stowarzyszenia może zostać każdy, kto wyrazi taką chęć oraz wypisze deklarację przystąpienia do stowarzyszenia.

Stowarzyszenie zostało wpisane do KRS pod numerem 0000422148

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png

Video: Film promocyjny