ZS1

 

 KWALIFIKACJE

 • EE.03. Montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych,
 • EE.22. Eksploatacja urządzeń elektronicznych.

 

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

 • matematyka,
 • fizyka. 

 

Fizyka w zakresie rozszerzonym przygotowuje do studiów wyższych np. na Politechnice Śląskiej.

 

PO UKOŃCZENIU NAUKI ABSOLWENT BĘDZIE POTRAFIŁ M.IN.:

 • dokonywać analizy pracy układów elektrycznych i elektronicznych na podstawie schematów ideowych oraz wyników pomiarów,
 • wykonywać instalację kablową natynkową i podtynkową,
 • wykonywać okresowe przeglądy oraz konserwację instalacji urządzeń elektronicznych,
 • instalować oprogramowanie specjalistyczne w urządzeniach elektronicznych oraz je programować,
 • dobierać części i podzespoły do naprawy urządzeń elektronicznych, korzystając z katalogów i dokumentacji technicznej tych urządzeń oraz dokonywać napraw.

 

 

Technikum Nr 1 im. Jacka Karpińskiego znalazło się w czołówce ogólnopolskiego rankingu szkół średnich PERSPEKTYWY 2017 - uzyskując tytuł SZKOŁY Z BRĄZOWĄ TARCZĄ. Szkoła uplasowała się na 206 pozycji w Polsce, co dało 35 lokatę w województwie śląskim. Aby uzyskać tytuł szkoły ze SREBRNĄ TARCZĄ zabrakło tylko 0,2 punkta. Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

 

Nasi uczniowie zdobywają wysokie lokaty w konkursach na szczeblu krajowym m.in. 3 lata z rzędu finały Ogólnopolskiego Konkursu Elektroniki i Elektrotechniki ELEKTRON.

 

Nauka na tym kierunku przygotowuje do podjęcia studiów wyższych. Współpracujemy z Wydziałami Elektrycznym oraz Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Śląskiej - w ramach której uczniowie uczestniczą w wykładach, laboratoriach i pokazach nowoczesnych rozwiązań. Organizujemy wycieczki dydaktyczne m.in. do Fabryki Maszyn Elektrycznych „Damel” w Dąbrowie Górniczej, Akademii Technicznej w Bielsku Białej. 
 
Absolwenci z dyplomem technika elektronika są zatrudniani w sferze produkcyjnej i usługowej prawie we wszystkich działach gospodarki, gdzie są stosowane urządzenia elektroniczne, głównie na stanowiskach średniego nadzoru technicznego. Wzrastające zapotrzebowanie na rynku pracy gwarantuje stale rosnące płace w tej grupie zawodowej.
 
Uczniowie klasy mogą brać udział w kursie zawodowym SEP prowadzonym przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
 

ATUTY ODDZIAŁU:

Zajęcia odbywają się w doskonale wyposażonych pracowniach na 11 stanowiskach pomiarowych.
Stanowiska wyposażone są w następujące przyrządy:

 • generator funkcyjny,
 • miernik częstotliwości,
 • oscyloskop,
 • zasilacz prądu stałego,
 • przyrząd do zdejmowania charakterystyk pół prowadników,
 • kompletne stanowiska do badania układów cyfrowych,
 • stanowiska do badania mikroprocesorów,
 • przyrządy uniwersalne (cyfrowe, analogowe)

 

Posiadamy także pracownię warsztatową wyposażoną w maszyny prądu stałego i przemiennego jedno i trójfazowego. Ze względu na bezpieczeństwo stanowiska montażowe wyposażone są w zabezpieczenia różnicowo–prądowe gwarantujące bezpieczną pracę uczniom. Pracownia maszyn i instalacji elektrycznych pełni funkcję pracowni egzaminacyjnej, w której okresowo uczniowie zdają egzaminy.
 
Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z wieloletnim stażem w szkolnictwie oraz z dużą praktyką zawodową. Nauczyciele Ci są czynnymi egzaminatorami, co gwarantuje właściwe przygotowanie do kwalifikacji zawodowych.

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar