"Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa… Wtedy proste – dziękujemy – zawiera wszystko co chcemy wyrazić."
5 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie SKW z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Było okazją do wyrażenia słów uznania i podziękowania. Nasze spotkanie swoją obecnością zaszczyciła p. dyrektor Jolanta Gottwald, która podziękowała młodzieży za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w pracę, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca. W uroczystości uczestniczył również nasz gość, p. Jakub Kowalski, ratownik medyczny, który w drugiej części naszego spotkania pokazał jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.
Mnogość i różnorodność działań, w jakie zaangażowali się wolontariusze zrzeszeni w naszym Klubie przy ZS1 w Piekarach Śląskich, świadczy o tym, iż ci młodzi ludzie odznaczają się wielką wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Ta wspaniała młodzież wraz ze swymi opiekunami zawsze gotowa jest dać innym pomocne ręce, gorące i szczere serca, niegasnący zapał i entuzjazm, czas i nadzieję. W zamian otrzymują satysfakcję i radość z dobrze wypełnionego obowiązku wobec drugiego człowieka. Dla tych najaktywniejszych wolontariuszy nagrodą za tą bezcenną pracę były dyplomy i wyróżnienia.

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png

Video: Film promocyjny

Nasz uczeń najlepszy w Polsce trzeci w EUROPIE