W tym roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2017”. Akcja trwała od 27.11.2017 r. do 02.01.2018r. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci - przynosili drobne monety groszowe. Zebrane pieniądze członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza posegregowali według nominałów, a komisja dokładnie przeliczyła i wypełniła protokół zbiórki. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła wiele zadowolenia i satysfakcji. W akcji uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły. Najwięcej monet zebrały klasy Ib i IId. Udało nam się zebrać 230 zł 35 gr. Pokazało to, że nie jesteśmy obojętni na cudze nieszczęście, potrafimy się integrować we wspólnym działaniu i dzielić z innymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji i pomogli usypać naszą „Górę Grosza" – górę serc i życzliwości.