W dniu 10.04.18 klasa IP udała się do Pyrzowic w celu zapoznania się z funkcjonowaniem i pracą portu lotniczego. Z tarasu widokowego, oglądaliśmy przyloty samolotów w tym jeden z największych samolotów świata BOEING 767. Następnie przeszliśmy kontrole bezpieczeństwa, gdzie na własnej skórze można było poznać obowiązujące procedury, które zapewniają bezpieczeństwo na lotnisku. Poznaliśmy szczegółowo pracę lotniskowej straży pożarnej, m.in. przepisy prawne, procedury działania, na czym polega zabezpieczenie przeciwpożarowe lotniska i prowadzenie działań profilaktycznych, jednak najciekawsze były pojazdy, które są na stanie LSP. Później odbyliśmy krótki spacer po płycie lotniska, następnie udaliśmy się do pomieszczenia służby celnej, gdzie pokazano nam jak działa skaner bagażu oraz jakie towary nie można wwozić czy wywozić z kraju. Wycieczka okazała się bardzo ciekawa i interesująca, a główny wniosek jaki się nasuwa to taki, że ludzie pracujący na lotnisku na brak pracy nie mogą narzekać.