W dniu 13.05.2018r. w kinie Zacisze odbyła się premiera filmu "Innowacyjny Technik Elektryk" w Technikum Nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich. Pokaz filmu odbył się w ramach cyklu reportaży Marcina Strzeleckiego. Wśród gości uczestniczących w premierze filmu byli m.in.: Pani Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, Prezes spółki "ifm electronic” Pani Aleksandra Banaś, Prezes spółki "AmiSter" Jarosław Kaźmierczak wraz z jej założycielem Panem Eugeniuszem Urbańczykiem, radny Piekar Śląskich Pan Łukasz Ściebiorowski oraz wielu innych gości i uczniów piekarskich szkół.

Pokaz filmu oraz prezentacja modeli m.in.: roweru, windy, wykonanych przez uczniów ZS1 spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników spotkania. Po premierze filmu zostały wręczone przez Panią dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Jolantę Gottwald podziękowania firmom "ifm electronic" i "AmiSter" za współpracę przy tworzeniu innowacji pedagogicznej „Komputerowe systemy automatyki” w zawodzie technik elektryk.

Dzięki zaangażowaniu firm "ifm" i "AmiSter" możliwe było powstanie nowej innowacji pedagogicznej na kierunku Technik Elektryk, ukierunkowanej na naukę nowoczesnych sterowań maszynami elektrycznymi opartymi na sterownikach programowalnych PLC. Szczególne podziękowania skierowała Pani Dyrektor do autora reportażu Pana Marcina Strzeleckiego.