ZS1


28 maja w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich gościliśmy gimnazjalistów z naszego regionu, którzy mieli okazję zapoznać się z naszą szkołą, a także poznać bliżej nasze kierunki oraz spotkać się z naszymi uczniami i kadrą pedagogiczną. W tym dniu odwiedziło nas ok 320 uczniów ze wszystkich piekarskich szkół gimnazjalnych, a także z miast sąsiednich: Katowic, Siemianowic Śląskich, Świerklańca, Nakła Śląskiego, Psar, Wojkowic, Siemoni, Rogoźnika, Czeladzi oraz Radzionkowa, Świętochłowic, co stanowi pewnego rodzaju rekord przybyłych uczniów spoza Piekar Śląskich.

 Zainteresowani kierunkami technicznymi mogli zobaczyć, jak montuje się i serwisuje współczesne komputery oraz laptopy, jak działają nowoczesne, inteligentne sieci komputerowe, a także jak wytrenować robota by brał udział w “walkach SUMO”. Ponadto fani nowoczesnej elektrotechniki i automatyki, mieli okazję zobaczyć współczesny model programowalnej windy, suwnicę grającą z człowiekiem w warcaby, a nawet dosiąść elektryczny rower napędzany bateriami pozyskanymi z utylizowanych tabletów. Fani bezzałogowych platform latających mieli okazję nie tylko zobaczyć co to jest współczesny dron ale również doświadczyli pokazu lotów maszyn mieszczących się w dłoni (miniboty) oraz dużych, profesjonalnych maszyn zmagających się na co dzień z problemami smogu lub monitorowania ruchu drogowego. Na miłośników gier komputerowych czekały pokazy gier e-sportowych, w których gimnazjaliści mogli wziąć udział osobiście w takich potyczkach jak Heartstone, Counter Strike Global Offensive, League of Legends, a nawet OSU z wykorzystaniem tabletu graficznego.

 Wśród kierunków technicznych nie zabrakło też naszych ekonomistów, którzy zaprezentowali ekonomię w świetle współczesnego e-biznesu, który ramach autorskiego programu nauczania jest wdrażany w nasz proces dydaktyczny. Technicy obsługi turystycznej pokazali jak dziś obsługuje się duże imprezy turystyczne, a także jak wygląda współczesna praca osoby pracującej w branży: w hotelach, na lotnisku lub w biurze podróży. Przyszli informatycy poznali również możliwości zdobycia w naszej szkole międzynarodowych kompetencji CISCO, a także ich przydatności na współczesnym rynku pracy.

 Nie zabrakło też też firm i uczelni wyższych, które nie tylko współpracują z naszą szkołą ale pokazują jaka jest droga współczesnego absolwenta technikum wprost do firm przemysłowych lub na Politechnikę. Szkołę reprezentowało też kilku naszych absolwentów, którzy swoją postawą udowadniają, że po ZS1 można jednocześnie kształcić się na uczelni technicznej, a także pracować w firmie przemysłowej na stanowisku technika utrzymania ruchu. Wśród firm i uczelni, które były obecne z nami podczas tegorocznych Dni Otwartych można wymienić:

Politechnikę Śląską - Gliwice;
 AMISTER - Piekary Śląskie;
 BLUMENBECKER Polska - Katowice
 FLYTRONIC - Gliwice

 Zainteresowani liceum ogólnokształcącym mieli okazję poznać tajniki pracy przyszłych policjantów jak i celników, którzy pokazali w jaki sposób nauka w liceum mundurowym, może uczniom przybliżyć pracę w służbach policji czy Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas pokazów gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć demonstrację samoobrony, spojrzeć na świat przez alkogogle, narkogogle oraz wziąć udział konkursie dla młodzieży szkół gimnazjalnych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 Osoby lubiące matematykę mogli się z nią spotkać twarzą w twarz i przekonać, że nie jest ona taka straszna, tym bardziej gdy chodzi o „matematyczny świat 3D”. Poza tym, pokazaliśmy w jaki sposób uczyć dziś języków obcych, by każdy mógł je z łatwością przyswoić poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi ONLINE oraz programów komputerowych.

 Swoją działalnością pochwalił się też Szkolny Klub Wolontariusza, Klub Gier Planszowych oraz Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, które pokazało świat informatyki w świetle “retro”. Jednym z najbardziej mrocznych eventów tegorocznych Dni Otwartych był: “escape room”, który nie tylko uczniów wprowadził w świat wszechogarniających ciemności, ale końcowe światło jupiterów ujrzeli tylko Ci, którzy rozwiązali wszystkie zagadki i doszli do jego końca. Wśród biorących udział 12 zespołów grupowych, tylko trzem udało się rozwiązać wszystkie zagadki i dojść do końca mrocznego świata serwerowni. Zwycięzcy jadą się bawić do escape room HAUNTED w Katowicach.

 Nieobecnych również zapraszamy do naszej szkoły, w której od przyszłego roku szkolnego nie zabraknie nauki na dobrym poziomie, wielu wyjazdów dydaktycznych, wesołej atmosfery oraz wielu nowinek technologicznych.

ZAPRASZAMY!!!

AS dla ZS-1

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar