Do 20 maja w naszej szkole trwała zbiórka książek w ramach Wielkiej Zbiórki Książek organizowanej przez Fundację zaczytani.org. Jest to akcja, która odbywa się co roku, a jej celem jest stworzenie małych bibliotek w szpitalach i hospicjach. Nasza szkoła pierwszy raz przystąpiła do tej akcji. W czasie trwania zbiórki można było przynosić do szkolnej biblioteki książki w dobrym stanie dla dzieci i dorosłych. Zebraliśmy ponad 100 egzemplarzy. W tym tygodniu książki zostały przewiezione do punktu zbiórki, skąd trafią do śląskich placówek. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji. Cieszymy się, że do naszej szkoły chodzą tacy koleżeńscy i empatyczni ludzie!