W piatek 28 września, w imieniu społeczności ZS 1, Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcją i radnym Łukaszem Ściebiorowskim posadzili Dąb Niepodległości. W ten sposób ZS 1 włączyło się w akcje „100 dębów pamięci w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.Piątkowa uroczystość nawiązywała do spontanicznej akcji społeczeństwa polskiego w latach 1918 - 1928 polegającej na sadzeniu w całym kraju drzew, głownie dębów, jako wotów dziękczynnych za przywróconą niepodległości. Drzewa te nierzadko przetrwały do dnia dzisiejszego jako stuletni świadkowie historii. Podczas uroczystości odbyła się również lekcja historii dla przedstawicieli klas.