2 pażdziernika w naszej szkole ruszyła trzecia edycja projektu "Nowoczesny start w życie zawodowe". Spotkania prowadzone przez Pana Marcina Felderhoffa z naszą młodzieżą mają na celu przybliżyć temat przedsiębiorczości, prowadzenia własnego biznesu, charakterystyki obecnego rynku pracy. Poprzez spotkania z ciekawymi ekspertami-praktykami młodzież dowie się jak rozwijać kompetencje zawodowe i dlaczego jest to takie ważne. Pomoc w kierowaniu przyszłą ścieżka kariery młodych ludzi jest bardzo ważna. Jednocześnie projekt ma na celu pokazać inwestorom, że w Piekarach Śląskich znajdą wartościowych pracowników, zorientowanych na rynku pracy.