Wczoraj (8.10) uczniowie klas turystycznych i ekonomicznej wędrowali ścieżkami Ogrodów Kapias i Parku Pszczyńskiego. W ramach projektu ekologicznego zwiedzaliśmy Goczałkowice Zdrój, których główną atrakcją turystyczną oprócz parku zdrojowego są tematyczne założenia ogrodowe. Zapoznaliśmy się z zasadami tworzenia ogrodu angielskiego, francuskiego, japońskiego czy romantycznego, szukaliśmy dróg wyjścia z zielonego labiryntu. Gościliśmy również w rezydencji Księżnej Daisy w Pszczynie, podziwialiśmy jesienne barwy przypałacowego parku. Z pracą w zakresie obsługi turystycznej zapoznaliśmy się w biurze informacji turystycznej, a praktyczne posługiwanie się mapą było celem naszej wędrówki po rynku pszczyńskim.

Z turystycznym pozdrowieniem - opiekunowie wycieczki - Agnieszka Kotalczyk i Halina Rapota.