ZS1

9 listopada społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich w uroczysty sposób obchodzi stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto 11 listopada jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa. Z tej okazji wszyscy uczniowie wzięli udział w akademii, którą poprzedziło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu. Montaż słowno-muzyczny stał się dla młodzieży ZS1 krótką lekcją historii połączoną z refleksją o wadze patriotyzmu. Mamy nadzieję, że w pamięci wszystkich utkwi refren piosenki odśpiewanej przez uczennicę naszej szkoły:

 „Ty, to masz szczęście,
że w tym momencie,
żyć Ci przyszło, w kraju nad Wisłą…
Ty, to masz szczęście…
Twój kraj szczęśliwy, piękny, prawdziwy,
Ludzie uczynni, w sercach niewinni…
Twój kraj szczęśliwy…”

Pod kierunkiem p. Katarzyny Sukiennik i p. Darii Horzeli w akademii udział wzięli: Edyta Bąk, Konstancja Kołton, Karolina Sośniok, Miłosz Staniecki i Karol Zwierzchowski , dekorację przygotowały Martyna Musialik i Magdalena Gawlita wraz z p. Agnieszką Żalek, zaś nad stroną techniczną czuwali: Krzysztof Wojtasik , Mikołaj Falba i Michał Hok.

 
 

AS dla ZS-1

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar