Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa… Wtedy proste – dziękujemy – zawiera wszystko co chcemy wyrazić...

5 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie SKW z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Było okazją do wyrażenia słów uznania i podziękowania. Nasze spotkanie swoją obecnością zaszczyciła pani dyrektor Jolanta Gottwald, która podziękowała młodzieży za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w pracę, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca. Mnogość i różnorodność działań, w jakie zaangażowali się wolontariusze zrzeszeni w naszym Klubie przy ZS1 w Piekarach Śląskich, świadczy o tym, iż ci młodzi ludzie odznaczają się wielką wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Ta wspaniała młodzież wraz ze swymi opiekunami, p. Beatą Onak i p. Elżbietą Wąsowicz, zawsze gotowa jest dać innym pomocne ręce, gorące i szczere serca, niegasnący zapał i entuzjazm, czas i nadzieję. W zamian otrzymują satysfakcję i radość z dobrze wypełnionego obowiązku wobec drugiego człowieka. Dla tych najaktywniejszych wolontariuszy nagrodą za tą bezcenną pracę były dyplomy i wyróżnienia.