19 grudnia w Katowicach odbyła się Gala Wolontariatu 2018, a z nią rozstrzygnięcie konkursu „Barwy Wolontariatu” w województwie śląskim. Coroczny konkurs kierowany jest do organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami. Jest okazją, by w sposób szczególny docenić i nagrodzić wolontariuszy za ich zaangażowanie i aktywność na wielu polach. Konkurs jest również szansą na promocję i upowszechnianie dobrych praktyk współdziałania organizacji z wolontariuszami. Nasza szkoła zgłosiła do tego konkursu uczennicę klasy 3e Paulinę Robak, która bardzo aktywnie działa w Szkolnym Klubie Wolontariusza, i która w zeszłym roku szkolnym otrzymała tytuł Wolontariusza Roku. Praca Pauliny w wolontariacie szkolnym, miejskim i wojewódzkim została bardzo wysoko oceniona. Wśród 28 osób zgłoszonych do konkursu Paulina stanęła zaraz za podium. Bardzo serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni, że mamy tak uczniów w naszej szkole.