ZS1

Mroźna sobota, wypadająca 26 stycznia, odliczyła sto dni do matury dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Piekarach Śląskich.  Oznaczało to ni mniej ni więcej, że szykuje się piękna uroczystość,  powszechnie zwaną studniówką. Po wyczerpujących przygotowaniach Maturzyści wieczorem  stawili się w Centrum Przyjęć Okolicznościowych „Alfa” w Mierzęcicach. Imprezę uświetnili swoją obecnością goście honorowi-  Pani Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska – Duraj, Pan Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański, Pan Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich podinspektor Kamil Gabor, Pani Rzecznik Prasowy Izby Celno-Skarbowej Grażyna Kmiecik oraz liczne Grono Pedagogiczne z Panią Dyrektor Jolantą Gottwald na czele.

Goście w przemówieniach życzyli uczniom wspaniałej  zabawy studniówkowej, powodzenia w maturalnych zmaganiach oraz roztropnych życiowych wyborów związanych z przyszłą drogą życiową.

 

 

Dalej, jak w naszej epopei narodowej „Poloneza czas zacząć” i wszyscy ruszyli do tańca. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i wiernie odtworzyli nasz reprezentacyjny polski taniec narodowy. Gracji ruchów towarzyszyły dostojne kroki, dzięki wcześniejszym próbom na sali gimnastycznej.

 

 

Po części oficjalnej można było się w pełni oddać przyjemnością. Pierwszą z nich było wykwintne jedzenie serwowane przez całą noc. Drugą był taniec na parkiecie do godzin porannych. Najlepszą rekomendacją dobrej zabawy jest pełny parkiet. Nie inaczej było na naszej Studniówce, wszyscy bawili się w doskonałych nastrojach w rytm muzyki miksowanej przez DJa.

 

W kulminacyjnym momencie Studniówki odbył się profesjonalny pokaz tańca towarzyskiego, który przygotował uczeń naszej szkoły, Kacper Pawłowski, wraz z partnerką Magdaleną Dederko. Kacper jest  Mistrzem Świata w Tańcach Latynoamerykańskich co zaowocowało pięknym widowiskiem, które zostało nagrodzone gromkimi brawami.

 

Wszystko co dobre szybko się kończy… i tak właśnie było tej nocy. Impreza zakończona, teraz tylko zbliżająca się matura włączyła zegar i zaczęła odliczać do kwitnięcia kasztanów.

Dziękujemy za zabawę!

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar