W dniu 28 marca 2019 nasza szkoła uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w szkole podstawowej w Świerklańcu, gdzie przybyli uczniowie z pobliskich szkół z Nakła Śląskiego, Orzecha, Chechła i Świerklańca. Przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 w składzie Filip Piecyk 2b, Mateusz Flak 2b oraz Karol Trzeciak 2p, wraz z opiekunami Karoliną Madeja i Arkadiuszem Grela .Byliśmy jedną z kilkunastu szkół prezentującą swoją ofertę. Zespół Szkół Nr 1 cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów gimnazjum jak i szkoły podstawowej. Mamy nadzieję że równie licznie uczniowie w/w zaszczycą nas swą obecnością na dniach otwartych szkoły jak i zasilą nasze szeregi pierwszego września.