Szukając swojego miejsca w przyszłości, postanowiliśmy poznać Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej. W dniu 05.04.2019r. klasa 2b technikum informatycznego w ramach szkolnych praktyk zawodowych, wzięła udział w warsztatach w cyklu organizowanym przez uczelnię "Piątki z inżynierią materiałową". Pokazano nam czym zajmuje się inżynier kończący powyższy wydział.

p

Warsztaty "Komputer w rękach technologa" pokazały nam wirtualną symulację otaczającego nas świata. Za pomocą specjalistycznych programów przygotowaliśmy prosty model produktu. Symulacja pozwoliła ograniczyć koszty oraz skrócić czas różnorodnych procesów produkcyjnych. Z kolei na warsztatach "Od jakości Platona do doskonałości Toyoty"  analizowaliśmy czym jest dzisiaj jakość, odnosiliśmy pojęcie jakości do wyrobu oraz usługi. Braliśmy udział w grze opartej
o techniki 5S. Zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci przez pracowników uczelni, za co bardzo dziękujemy organizatorom. Fotorelacja z wyjazdu na szkolnym fanpage. Mamy nadzieję, że wyjazd zachęcił Was drodzy uczniowie do dalszego aktywnego poszukiwania swojego miejsca w przyszłości - Katarzyna Bubel, Jacek Piasecki oraz Robert Spendel.