ZS1

Szukając swojego miejsca w przyszłości, postanowiliśmy poznać Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej. W dniu 05.04.2019r. klasa 2b technikum informatycznego w ramach szkolnych praktyk zawodowych, wzięła udział w warsztatach w cyklu organizowanym przez uczelnię "Piątki z inżynierią materiałową". Pokazano nam czym zajmuje się inżynier kończący powyższy wydział. 

p

 

Warsztaty "Komputer w rękach technologa" pokazały nam wirtualną symulację otaczającego nas świata. Za pomocą specjalistycznych programów przygotowaliśmy prosty model produktu. Symulacja pozwoliła ograniczyć koszty oraz skrócić czas różnorodnych procesów produkcyjnych. Z kolei na warsztatach "Od jakości Platona do doskonałości Toyoty"  analizowaliśmy czym jest dzisiaj jakość, odnosiliśmy pojęcie jakości do wyrobu oraz usługi. Braliśmy udział w grze opartej
o techniki 5S. Zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci przez pracowników uczelni, za co bardzo dziękujemy organizatorom. Fotorelacja z wyjazdu na szkolnym fanpage. Mamy nadzieję, że wyjazd zachęcił Was drodzy uczniowie do dalszego aktywnego poszukiwania swojego miejsca w przyszłości - Katarzyna Bubel, Jacek Piasecki oraz Robert Spendel.

 

AS dla ZS-1

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar