W kwietniu w Centrum Szkoleniowym EMT-systems na terenie Politechniki Śląskiej odbyło się szkolenie dotyczące przemysłowej sieci profibus DP. Jednym z uczestników szkolenia dla profesjonalistów był nasz uczeń z klasy elektrycznej Id Mateusz Głowacki. Słuchacze mogli podnieść swoje doświadczenie oraz zdobyć nowe kwalifikacje w komunikacji przemysłowej , która jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach i często przy jej awarii wiele urządzeń przestaje działać przez brak komunikacji między sobą. Szkolenie obejmowało:
-Zasady działania sieci Profibus DP
-Terminacje segmentu sieci
-Ograniczenia ilościowe urządzeń w segmencie sieci
-Ograniczenia długości segmentu wynikające z prędkości transmisji
-Zastosowanie repeaterów
-wykorzystywanie repeaterów do tworzenia różnych topologii sieci
-błędy na etapie instalacji w warstwie fizycznej
-wizualna inspekcja sieci
-narzędzia diagnostyczne
-ochrona instalacji profibus-dp przed zakłóceniami.