W czwartek 16 maja 2019 roku odbył się finał II Konkursu Wiedzy o Inżynierii Materiałowej, organizowany przez Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach. Konkurs ten składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie zadaniem uczestników było przygotowanie referatu na wybrany temat, związany z nowoczesnymi materiałami i ich zastosowaniem. Do drugiego etapu zakwalifikowano tylko 15 prac. W gronie tym znalazł się uczeń naszej szkoły z klasy II b  Jakub Kubica.

Ale to nie koniec… Następnie należało przygotować prezentację z wybranego tematu i przedstawić ją w ramach XXI Międzynarodowej Studenckiej Sesji Naukowej „Materiały i Technologie XXI wieku”. Jakub zaprezentował  prace p.t. "Jak zmienić ciepło na prąd, czyli czym są i jak działają ogniwa termoelektryczne". Prace, które zakwalifikowano do etapu finałowego zostały opublikowane w materiałach konferencyjnych oraz w wydawnictwie uczelni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!