ZS1

„Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies...Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie”             George G. Vest

Od września wznowił działalność Szkolny Klub Wolontariusza, który zaprasza wszystkich do akcji „Otwórz serducho dla zwierza”. Członkowie SKW organizują zbiórkę na rzecz zwierząt ze schroniska w Miedarach. To właśnie tam trafiają bezdomne, zaginione psy i koty z Piekar Śląskich. Celem akcji jest doposażenie schroniska przed zimą. Można przynosić karmę dla psów i kotów, mleko dla kociąt i szczeniąt, podkłady higieniczne, żwirki dla kotów, większe metalowe wiadra, miski, szelki, smycze, obroże, koce, ręczniki, ścierki, środki czystości i dezynfekcji, środki na pchły i kleszcze, rękawiczki jednorazowe, kuwety, transportery, zabawki. Zbiórka trwa do końca października w sali 107 i 207.

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar