Zapraszamy do galerii fotograficznej, której tematyka poświęcona jest najpiękniejszym okazom drzew porastających nasz kraj. Wybrane, spośród nadesłanych przez uczniów, zdjęcia zdobią tablicę na I piętrze.

...cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa ...

Z okazji Dnia Drzewa polecamy książkę nagrodzoną tytułem Książki Roku 2016.

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.