10 października w ramach projektu ekologicznego klasa I pc4, pod opieką p. A. Kotalczyk, p. H. Rapoty i p. M. Kandzia, uczestniczyła w zajęciach warsztatowych "Alarm dla bioróżnorodności" organizowanych przez dział edukacyjny Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania: Czym jest bioróżnorodność? Co jej zawdzięczamy oraz jak możemy ją chronić?

Uczniowie zapoznali się z wybranymi, lokalnie występującymi zwierzętami i roślinami, a także dowiedzieli się jak obserwować przyrodę oraz co sami mogą zrobić, by ją chronić i dbać o środowisko. Wykazali się kreatywnością rozwiązując quizy ekologiczne. Spacer po Ogrodzie Zoologicznym pozwolił na obserwację trybu życia i zachowania egzotycznych gatunków zwierząt. Nasze spotkanie z przyrodą miało miejsce w Dniu Drzewa i to właśnie sylwetki drzew udekorowane złotymi liścmi zapamiętamy na szare jesienne dni.