ZS1

10 października w ramach projektu ekologicznego klasa I pc4, pod opieką p. A. Kotalczyk, p. H. Rapoty i p. M. Kandzia, uczestniczyła w zajęciach warsztatowych "Alarm dla bioróżnorodności" organizowanych przez dział edukacyjny Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania: Czym jest bioróżnorodność? Co jej zawdzięczamy oraz jak możemy ją chronić?

Uczniowie zapoznali się z wybranymi, lokalnie występującymi zwierzętami i roślinami, a także dowiedzieli się jak obserwować przyrodę oraz co sami mogą zrobić, by ją chronić i dbać o środowisko. Wykazali się kreatywnością rozwiązując quizy ekologiczne. Spacer po Ogrodzie Zoologicznym pozwolił na obserwację trybu życia i zachowania egzotycznych gatunków zwierząt. Nasze spotkanie z przyrodą miało miejsce w Dniu Drzewa i to właśnie sylwetki drzew udekorowane złotymi liścmi zapamiętamy na szare jesienne dni. 

 

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar