W dniu dzisiejszym tj. 29 października o godz. 12:00  w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich odbyła się uroczystość ślubowania pierwszych klas policyjnych i celno-prawnych II Liceum Ogólnoksztłcącego. Już po raz szósty uczniowie tych klas złożyli ślubowanie, w uroczystości wzięli udział również kadeci II i III klas o profilu policyjnym, którzy otrzymali akty nadania na wyższe stopnie oraz uczniowie klasy II i III o profilu celno-prawnym. Na uroczystości zaszczycili swoją obecnością Komendant Miejskie Policji w Piekarach Śląskich nadkomisarz Robert Klimek, I Zastępca Komendanta Policji w Piekarach Śląskich mł. inspektor Kamil Gabor, Oficer Prasowy KMP w Piekarach Śląskich sierż. szt. Dariusz Dobrzański oraz Rzecznik Prasowa Izby Administracji Skarbowej w Katowicach p. Grażyna Kmiecik, Pani Dyrektor mgr Katarzyna Musiałek. Klasy pierwsze oficjalnie zostały przyjęte w poczet II liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym oraz celno-prawnym.