W dniu 30 października odbył się szkolny etap VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Organizatorem olimpiady jest Instytut Geografii Miast i Turyzmu na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Hasło tegorocznej olimpiady to "Turystyka literacka i filmowa". Temat nawiązuje do dynamicznie rozwijającej się formy turystyki kulturowej promującej odwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością twórców. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu obejmującego obszary kształcenia na kierunku technik obsługi turystycznej z uwzględnieniem podróży turystycznych śladami wielkich twórców literatury i filmu oraz ich dzieł.

Największą ilość punktów zdobyli Karolina Sośniok z klasy II a i Daniel Kołodziejczyk z klasy IV d. Gratulujemy i życzymy powodzenia na II etapie.