ZS1

Za nami kolejna edycja Spotkań z Turystyką. Tym razem gościliśmy przedstawicieli Wizzair - stewardessy p. Dominikę i p. Karolinę. Uczniowie klas turystycznych zapoznali się z zasadami pracy na pokładzie samolotu, z wymaganiami pracodawców oraz umiejętnościami niezbędnymi do pracy na stanowisku stewarda czy stewardessy. Praca w liniach lotniczych wiąże się ze spełnieniem szeregu wymogów formalnych. Każda linia ma swoje kryteria zatrudniania załogi. Aparycja w tym zawodzie ma znaczenie, ale nie jest pierwszorzędnym kryterium. Najważniejsza jest biegła znajomość języka angielskiego.  W grupie, w której znajdują się wymagania na stewardessę czy stewarda, są takie cechy jak cierpliwość, opanowanie i odporność na stres. Osoby pracujące w tym zawodzie muszą wzbudzać zaufanie i dawać pasażerom poczucie bezpieczeństwa.

Goście zachęcali do aplikowania na stanowiska, które zapewniają rozwój zawodowy oraz umożliwiają realizację marzeń o egzotycznych podróżach.

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar