ZS1

Dnia 19 listopada 2019r. uczniowie klasy IID uczestniczyli w wycieczce szkolnej na Politechnikę Śląską w Gliwicach, a dokładniej celem naszych “elektryków” było poznanie różnorodnych możliwości Wydziału Elektrycznego. Po przyjeździe na miejsce nasi uczniowie zostali powitani przez Rzecznika Wydziału p. Andrzeja Kowalika i zaproszeni do typowej, studenckiej auli wykładowej, gdzie mogli poczuć klimat uczelnianych wykładów oraz posłuchać wystąpień gospodarzy. Rzecznik Wydziału Elektrycznego, pan Andrzej Kowalik przedstawił nam tradycje Politechniki Śląskiej i kierunki studiów na wydziale, a są to: elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, energetyka, informatyka i mechatronika. Dowiedzieliśmy się jak wygląda rekrutacja oraz możliwości praktyk i pracy podczas i po studiach. W dalszej części naszej wizyty gospodarze podzielili uczniów na dwie grupy i zaproponowali praktyczne zajęcia laboratoryjne. W grupach wykonywane były bardzo ciekawe i inspirujące ćwiczenia indywidualne związane z systemami zarządzania domami “inteligentnymi”. Nasi uczniowie mogli własnoręcznie programować współczesną instalację elektryczną np. kina, przypisywać różne ciekawe zdarzenia do zainstalowanego osprzętu elektrycznego. Poznali maszyny elektryczne dużej mocy oraz sposoby ich sterowania. Na wydziale sterowników programowalnych PLC podglądaliśmy sposoby wykorzystania sterowników, co do wyposażenia możemy powiedzieć, że w Naszej Szkole mamy takie same. Serdecznie dziękując za ciekawe informacje, zajęcia i ćwiczenia mamy nadzieję, że cykl wyjazdów i dalsza współpraca będzie kontynuowana.

                                                                              

                                                                              

                                                                              

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar