ZS1

Historia prawdziwa ‼️‼️‼️

(…) jeszcze kiedyś będzie pięknie. – W ZS1 już jest pięknie‼️
Dwaj bracia,?? Kacper i Kuba Skórka, ??spotkali się kiedyś w tej samej szkole, a wybór padł na ??ZS1 w Piekarach Śląskich??. Kacper, który w tym roku ukończył szkołę średnią, swoją pasję do informatyki odkrył ok 10 lat temu w szkole podstawowej, później w gimnazjum, gdzie zgłębiał tajniki programowania i brał udział w różnych konkursach. Szkołę średnią polecił mu kuzyn, a udział w dniach otwartych zrobił na nim ogromne wrażenie.

Kuba też swoje zainteresowania do branży IT wyniósł ze szkoły podstawowej i już wtedy wiedział, co będzie robił w przyszłości. Wiele pozytywnego o samej szkole słyszał na co dzień od starszego brata, który utwierdził go w przekonaniu, że ZS1 jest kuźnią młodych talentów, a rozwój uczniów na kierunkach informatycznych prowadzony jest pod czujnym okiem nauczycieli z pasją.

Jednym z takich nauczycieli, z którymi spotkali się bracia w ZS1 był ⚠️⚠️Marcin Kaim,⚠️⚠️ nauczyciel specjalizujący się w zagadnieniach związanych z sieciami komputerowymi, bezpieczeństwem sieciowym, a także wszelkimi nowościami z branży IT. Po kilku latach wspólnej nauki, pojawił się pomysł, aby wspólnie w trójkę napisać podręcznik, dla typowego użytkownika, który spędza nie jedną chwilę w sieci, by nie popełniał typowych błędów, nie dał się okraść i znał model działania współczesnego cyberprzestępcy.

Zachęta do działań i ??„błysk w oczach młodych autorów”?? pozwolił, by po lekcjach zdalnych w czasie globalnej pandemii wykorzystać chwile wolnego czasu na coś ciekawego i wspólnie ??napisać bogato ilustrowany podręcznik??, który nie tylko trafił już do sieci ogólnopolskiej sprzedaży, ale niebawem znajdzie się w repozytoriach każdej Biblioteki wojewódzkiej, w tym i Bibliotece Narodowej.

??Gratulujemy ??uczniom zacięcia i wspaniałego mentora podczas codziennej pracy, która również była wspaniałą, dodatkową lekcją szeroko pojętej informatyki.

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar