7 października uczniowie klas turystycznych zmagali się z zadaniami szkolnego etapu VIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Organizatorem Olimpiady jest Instytut Geografii Miast i Turyzmu na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, a hasło tegorocznej olimpiady to "Turystyka i zdrowie". Celem organizatorów jest zainteresowanie uczestników Olimpiady turystyką i rekreacją jako elementem zdrowego stylu życia oraz zwrócenie uwagi na prozdrowotne funkcje turystyki, zwłaszcza w obecnych warunkach epidemicznych związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Szkolny etap Olimpiady to nie tylko zmaganie się z trudnymi pytaniami z dziedziny Turystyki, to również okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i wiadomości przed czekającymi uczniów egzaminami zawodowymi. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wysokich wyników. Na szkolnym podium, z najwyższym wynikiem, witamy Weronikę Turoboś - 27 pkt na 32, Karolinę Sośniok - 24 pkt, Kamilę Lizoń - 23 pkt. Gratulacje!