13 października uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do społeczności ZS1. Podczas uroczystości, odbywającej się dla każdej z klas indywidualnie, młodzież ślubowała rzetelnie wypełniać obowiązki uczniowskie oraz respektować zasady obowiązujące w szkole. Klasy uczęszczające do Technikum nr 1 zobaczyły film o patronie Jacku Karpińskim, a młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego otrzymała akty nadania stopnia kadeta młodszego charakterystyczne dla klasy policyjnej. Zarówno dyrekcja, wychowawcy, jak i przedstawiciele samorządu uczniowskiego wyrazili swoją radość z powodu przyjęcia do placowki taki wielu młodych, uśmiechniętych i chętnych do nauki ludzi. Każdy otrzymał mały znak przynależności do rodziny ZS1 - pin z logiem szkoły.

Pierwszoklasiści - witamy oficjalnie w naszych progach i dziękujemy za wybór ZS1:)

Ale to nie koniec wzniosłych momentów dzisiejszego dnia! Uczniowie drugich i trzecich klas mundurowych otrzymali dzisiaj akty nadania stopnia kadeta i starszego kadeta - gratulujemy także Wam i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!