ZS1

W dniu wczorajszym opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 
Na jego podstawie z tytułu obecności w strefie żółtej, od dnia 19 października 2020 r. Zespół Szkół nr 1 podlega częściowemu ograniczeniu funkcjonowania i realizować będzie nauczanie w sposób hybrydowy tzn. mieszany (część klas stacjonarnie a część zdalnie). Pozwoli to na zmniejszenie ilości uczniów na terenie placówki oraz na zachowanie dystansu społecznego. 
 
Na chwilę obecną plan lekcji pozostaje bez zmian. Poniżej zamieszczony został harmonogram nauczania hybrydowego na najbliższe dwa tygodnie. Klasy przejściowe będą realizować zajęcia stacjonarnie i zdalnie rotacyjnie -  kolorem niebieskim oznaczone są klasy przebywające w danym dniu w szkole, a żółtym podlegające nauczaniu zdalnemu. Przykładowo w tygodniu 19-23 października 2020 r. klasa 1A odbywa lekcje w szkole w poniedziałek, środę i piątek a objęta jest nauczaniem zdalnym we wtorek i czwartek; w kolejnym tygodniu dni zostają zamienione.
 
Mając na uwadze egzamin zawodowy i maturalny klasy programowo najwyższe pozostają w trybie stacjonarnym i uczestniczą w lekcjach w szkole.
 
Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację harmonogram może podlegać modyfikacji, o czym poinformujemy w osobnej wiadomości.
 
Informacje na temat zastępstw (dla nauczania stacjonarnego) będą publikowane w dotychczasowych miejscach.
 
Lekcje online realizować będziemy za pomocą platformy Microsoft Teams. Prosimy aby uczniowie zalogowali się na swoje konta Office 365 i zapoznali z jego funkcjonowaniem. Instrukcja uzyskania dostępu przesłana została uczniom wcześniej w wiadomości w Dzienniku Elektronicznym.
 
Z uwagi na dbałość o zdrowie i ograniczanie czasu spędzanego przed monitorem realizacja nauczania zdalnego może przyjąć różne formy – m.in. lekcja online za pomocą platformy Microsoft Teams, analiza materiałów dydaktycznych przesyłanych poprzez Dziennik Elektroniczny, wskazanie źródeł rozszerzających treści kształcenia, przedstawienie rozdziałów do zapoznania z podręcznika.
 
Prosimy o śledzenie wiadomości wysyłanych poprzez Dziennik Elektroniczny oraz zamieszczanych na stronie szkoły a także o wyrozumiałość w tym złożonym i pełnym wyzwań dla nas wszystkich okresie.

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar