ZS1

W dniu dzisiejszym opublikowano Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Na jego podstawie od dnia 26 października 2020 r. do dnia 8 listopada 2020 r. Zespół Szkół nr 1 podlega zawieszeniu zajęć stacjonarnych i realizować będzie nauczanie w sposób zdalny.

Na chwilę obecną zajęcia odbywają się zgodnie z dotychczasowym planem lekcji w godzinach pracy szkoły. Informacje na temat nieobecności i realizacji zastępstw za wakaty będą pojawiały się w dotychczasowych miejscach i formach. W przypadku nieobecności nauczyciela w kształceniu zdalnym klasa ma „okienko”.

Lekcje online realizujemy od tygodnia za pomocą platformy Microsoft Teams. Uczniowie w tym tygodniu mieli czas, aby zalogować się na swoje konta Office 365 i zapoznać z jego funkcjonowaniem. Przypominam, że instrukcja uzyskania dostępu przesłana została wszystkim uczniom w zeszłym tygodniu poprzez wiadomość w Dzienniku Elektronicznym.

Z uwagi na dbałość o zdrowie i ograniczanie czasu spędzanego przed ekranem realizacja nauczania zdalnego może przyjąć różne formy – m.in. lekcja online za pomocą platformy Microsoft Teams, analiza materiałów dydaktycznych przesyłanych poprzez Dziennik Elektroniczny, wskazanie źródeł rozszerzających treści kształcenia, przedstawienie rozdziałów do zapoznania z podręcznika itp. Lekcja online trwa minimum 30 minut, a pozostała część z 45 minut przeznaczona jest na pracę własną ucznia i przekazywanie materiałów.

MS Teams dostępny jest dla komputerów, tabletów oraz telefonów, co pozwala na wybór aktualnie posiadanego narzędzia pracy.

Uczniów jak i rodziców proszę o śledzenie wiadomości wysyłanych poprzez Dziennik Elektroniczny oraz zamieszczanych na stronie szkoły, a także o wyrozumiałość w tym złożonym i pełnym wyzwań dla nas wszystkich okresie.

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar