W dniu dzisiejszym opublikowano Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Na jego podstawie od dnia 26 października 2020 r. do dnia 8 listopada 2020 r. Zespół Szkół nr 1 podlega zawieszeniu zajęć stacjonarnych i realizować będzie nauczanie w sposób zdalny.

Na chwilę obecną zajęcia odbywają się zgodnie z dotychczasowym planem lekcji w godzinach pracy szkoły. Informacje na temat nieobecności i realizacji zastępstw za wakaty będą pojawiały się w dotychczasowych miejscach i formach. W przypadku nieobecności nauczyciela w kształceniu zdalnym klasa ma „okienko”.

Lekcje online realizujemy od tygodnia za pomocą platformy Microsoft Teams. Uczniowie w tym tygodniu mieli czas, aby zalogować się na swoje konta Office 365 i zapoznać z jego funkcjonowaniem. Przypominam, że instrukcja uzyskania dostępu przesłana została wszystkim uczniom w zeszłym tygodniu poprzez wiadomość w Dzienniku Elektronicznym.

Z uwagi na dbałość o zdrowie i ograniczanie czasu spędzanego przed ekranem realizacja nauczania zdalnego może przyjąć różne formy – m.in. lekcja online za pomocą platformy Microsoft Teams, analiza materiałów dydaktycznych przesyłanych poprzez Dziennik Elektroniczny, wskazanie źródeł rozszerzających treści kształcenia, przedstawienie rozdziałów do zapoznania z podręcznika itp. Lekcja online trwa minimum 30 minut, a pozostała część z 45 minut przeznaczona jest na pracę własną ucznia i przekazywanie materiałów.

MS Teams dostępny jest dla komputerów, tabletów oraz telefonów, co pozwala na wybór aktualnie posiadanego narzędzia pracy.

Uczniów jak i rodziców proszę o śledzenie wiadomości wysyłanych poprzez Dziennik Elektroniczny oraz zamieszczanych na stronie szkoły, a także o wyrozumiałość w tym złożonym i pełnym wyzwań dla nas wszystkich okresie.