Krew to dar bezcenny. Krwi nie można wyprodukować w laboratorium.  Krwi, ani żadnych produktów krwiopodobnych, nie da się uzyskać sztucznie. Jedyną jej fabryką jest ludzki organizm. Pandemia dodatkowo zwiększa zapotrzebowania na krew, gdyż wielu dawców jest dyskwalifikowanych. Twoja krew jest jeszcze bardziej potrzebna. Centra krwiodawstwa wprowadziły dodatkowe procedury, które sprawiają, że oddawanie krwi jest nadal bezpieczne.

Akcje, które odbywały się regularnie w naszej szkole, cieszyły się zawsze dużym zaintersowaniem z Waszej strony. Teraz nie ma możliwości na ich organizację. Dlatego  zachęcamy Was Droga Młodzieży ZS1 do oddania krwi w innym miejscu. Najbliższe terminy, w których ambulans czeka na Was to 17.11. - Chorzów oraz 19.11.-Bytom.

Lista pozostałych miejsc i terminów: https://rckik-katowice.pl/kalendarium

Przypominamy, że dawca krwi powinien być w wieku 18-65 lat, ważyć powyżej 50 kg.Powinien posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem. Około dwie godziny przed oddaniem krwi zjada lekki, niskotłuszczowy posiłek. W dniu oddania krwi oraz w dniu poprzedzającym nie spożywa alkoholu!  Pół godziny przed oddaniem krwi nie pali papierosów. No i oczywiści w dniu oddania krwi jest zwolniony z zajęć lekcyjnych!

Oddając jedną jednostkę krwi ratujesz życie aż trzech osób!
Zrobiliście to już wiele razy! Zachęcamy również teraz - opiekunki Szkolnego Koła PCK Joanna Goj i Katarzyna Bubel