ZS1

11 listopada 1918 roku ustały działania bojowe i symbolicznie zakończyła się Wielka Wojna, podczas której do walk zmobilizowano 70 milionów żołnierzy, uczestniczyły w niej 33 państwa, przyniosła śmierć ponad 30 milionom ludzi. Wraz z jej zakończeniem upadły  "stare mocarstwa" i pozostałości wladzy feudalnej, Europa zyskała demokratyczne oblicze a USA stało się rozgrywającym mocarstwem. Tego dnia zakonczyła się również nasza "gra o niepodległość" prowadzona przez Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Gra wygrana, która dała Polakom upragnioną suwerenność i powrót na mapę polityczną po 123 latach niebytu... Polecamy kolejną animację historyczną IPN, przypominającą przebieg "gry o niepodległość"

https://www.youtube.com/watch?v=M55hKTnUbKk

 

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar