20 marca 2021 roku obchodzimy 100. rocznicę plebiscytu na Górnym Śląsku, który miał zdecydować o przynależności państwowej tego terenu. W głosowaniu wzięło udział ponad 1,1 mln. osób i zakończył się sukcesem Niemiec - za Niemcami głosowało 59,4%, za Polską 40,3% osób. Ostatecznie do Polski włączono 29% terenu Górnego Śląska.

Nasza szkoła, z inicjatywy historyków, włączyła się w obchody tego wydarzenia - uczniowie wysłuchali prelekcji na temat plebiscytu oraz obejrzeli film pt. Zawitała piękna wolność.