W marcu br. po rocznej przerwie odbył się Piekarski Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół średnich naszego miasta. To już XXII edycja tego konkursu. Organizatorami, w ramach ścisłej międzyszkolnej współpracy, byli: Akademicki Zespół Szkół i Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich. Uczniowie rozwiązywali zadania w swoich macierzystych szkołach, a nie jak dotąd w auli jednej ze szkół. Zachowano wszelkie normy reżimu sanitarnego i dystansu społecznego. Uczestnicy zmagali się z zadaniami wielokrotnego wyboru obejmującymi cały materiał matematyki szkoły średniej. Po regulaminowym czasie „łamania” sobie głowy zostali wyłonieni najlepsi:
I miejsce – Wiktoria Koman, uczennica Akademickiego Zespołu Szkół
II miejsce – Jakub Kubica, uczeń Zespołu Szkół nr 1
III miejsce – Konstancja Kołton, uczennica Zespołu Szkół nr 1.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Do zobaczenia w przyszłym roku.