W dniu 13.12.2013r  w Miejskim Gimnazjum Nr 1 w Piekarach Śląskich odbyła się XXII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy I d Karen Wiśniewska- laureatka etapu szkolnego. Olimpiada składała się z dwóch etapów pisemnego- test 30 pytań oraz etapu praktycznego czyli udzielanie pierwszej pomocy . Do zmagań z bardzo trudnymi i  wyszukanymi pytaniami przystąpili punktualnie o 10.00 uczniowie piekarskich szkół gimnazjalnych i średnich. Jednak nie do pokonania okazała się nasza Karen Wiśniewska zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. Jej ogromna wiedza o zdrowym stylu życia poradziła sobie nawet z pytaniem CO TO JEST ORTOREKSJA ? A Wy wiecie? Zajęcie  I-szego miejsca przez Karen kwalifikuję Ją do  reprezentowania miasta Piekary Śląskie na szczeblu okręgowym. Ogromne gratulacje i podziw dla Karen za chęć przystąpienia do Olimpiady i poświęcenia czasu na przygotowanie się do niej. Pragnę dodać, iż rok temu również wygrała uczennica naszej szkoły.   Kciuki trzymała  Joanna Goj.