Zawody

W dniu wczorajszym na boisku piłkarskim GKS Andaluzja odbyły się zawody o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół  nr 1 w piłce nożnej. W finale spotkały się reprezentacja klas drugich czyli obrońcy tytułu z reprezentacją klas pierwszych. Po fantastycznym widowisku piłkarskim klasy drugie wygrały 3:1, powtarzając swój zeszłoroczny sukces. Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym skladzie: Paulina Tobor, Martyna Gałka, Daniel Kocot, Szymon Klaużyński, Mateusz Kruk, Patryk Baner, Maciej Berger, Mateusz Kraiński, Paweł Ogłodek, Dawid Gladysz, Szymon Dziedzic, Michał Balon i Marceli Dziwis. Kontynując tradycję drużyna mistrzowska rozegrala spotkanie z reprezentacją nauczycieli. W regulaminowym czasie gry i po dogrywce mecz zakończyl się wynikiem 1:1, natomiast w rzutach karnych lepszymi okazali się nauczyciele. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę.

W dniu dzisiejszym na terenie radzionkowskiego parku Księża Góra odbył się IV Marszobieg Sprawnościowo-Obronny, w którym uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły. Podczas zawodów drużyny musiały wykonać 13 zadań o charakterze militarno-obronnym np. strzelanie, rzut granatem, znajomość budowy broni, pierwsza pomoc, nawiązania łączności, zadania o charakterze sprawnościowym, określanie azymutu itp. Nasza drużyna w składzie: Jakub Hewig, Tomasz Mateja, Jakub Szołtysik, Kacper Świętochowski i Mateusz Urbańczyk pod dowództwem Dariusza Kempysa (który również wykonywał zadania z drużyną) odniosła zdecydowane zwycięstwo. Wśród organizatorów czyli 17 Radzionkowskiej Drużyny Zmechanizowanej był również nasz uczeń Karol Zwierzchowski. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę i sportową rywalizację.

W dniu 18 czerwca 2018 roku,  zapraszamy reprezentacje klas I, II, III do rozegrania VII edycji turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 1  w piłce nożnej. Zawody odbędą się na  murawie stadionu GKS Andaluzja w Piekarach Śląskich.  Zbiórka 8:45 na stadionie, pozostałych uczniów zapraszamy do kibicowania na trybuny.

W dniu dzisiejszym tj. 26.04.18 odbyły się zawody piłki nożnej juniorów. Nasza drużyna spotkała się z najlepszym zespołem z Bytomia. Nasz zespół rozegrał kolejny dobry mecz, w drugiej połowie przy wyniku 2:3, przeważaliśmy na boisku i stwarzaliśmy lepsze sytuacje bramkowe. Jednak jak mówi stare powiedzenie piłkarskie "nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić" i tak było w tej sytuacji. Mecz zakończył się wynikiem 2:5 dla drużyny z Bytomia, i to ona awansowała do półfinałów wojewódzkich. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie : Niewiarowski Artur, Danecki Sebastian, Mazur Bartłomiej, Gdowik Łukasz, Pietrzyk Dariusz, Banner Patryk, Kruk Dawid, Klaużyński Szymnn, Dziedzic Szymon,Kruk Mateusz, Heimann Rafal w zespole zabrakło kontuzjowanych zawodnikow Sobala Miłosz oraz Bergier Maciej. Prawo do reprezentowania Piekar Śląskich na szczeblu rejonowym wywalczyły również dziewczyny, które wygrały z ZSZ 6:1, a najlepszą zawodniczką zostala Pannek Roksana. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy.

Dzisiaj, czyli 21 marca reprezentacja naszej szkoły pojechała do Bytomia Stolarzowic na Półfinały wojewódzkie w piłce siatkowej, po wczorajszym zwycięstwie byliśmy pełni nadziei na zwycięstwo. W turnieju tym brały udział cztery szkoły: Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych z Gliwic, I Liceum Ogólnokształcące z Tarnowskich Gór, Centrum Edukacji z Zabrza oraz Zespół Szkół nr 1 z Piekar Śląskich. W wyniku losowania pierwszy mecz rozegrały między sobą drużyny ZSTI oraz I LO , drużyna ZSTI z Gliwic wygrała gładko 2:0 w setach. W drugim meczu zmierzyliśmy się z zespołem CE z Zabrza. Początek meczu był dla nas bardzo udany, od początku graliśmy bardzo dobrze powiększając naszą przewagę. W pewnym momencie wygrywaliśmy 19:14 i wydawalo się że ten set wygramy, jednak od tego momentu zaczeliśmy popełniać proste błędy w obronie i ataku, przez co ulegliśmy drużynie z Zabrza 26:24. W drugim secie nasz zespół był bardzo zdeterminowany i skupiony, tym razem pokazaliśmy że potrafimy grać, co potwierdziliśmy zwycięstwem 25:18. O awansie do finalu decydował tiebreak (przełamanie remisu), który wygraliśmy łatwo 15:7 i awansowaliśmy do finału. W meczu o trzecie miejsce zagrały drużyny I LO z CE. Po wyrównanych pierwszych setach, dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę tego meczu, została nim drużyna I LO z Tarnowskich Gór i to ona stanęłą na najniższym miejscu podium. W meczu finałowym dającym awans do Finałów wojewódzkich zmierzyliśmy się z ZSTI z Gliwic. Początek meczu rozpoczął się po naszej myśli, wyszliśmy na prowadzenie i graliśmy punkt za punkt, jednak w miarę upływu czasu to drużyna ZSTI grała coraz lepiej i ostatecznie wygrała całe spotkanie 2:0. Zwycięzcą turnieju został Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych z Gliwic, natomiast drugie i jak najbardziej załużone miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 1.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Będkowski Adrian, Cieluch Mateusz, Szlufik Michał, Będkowski Dawid, Wanot Aleksander, Jasionek Kamil, Niewiarowski Artur. Bardzo dziękujemy za zajęcie tak wysokiej lokaty i życzymy dalszych sukcesów

Ogólnopolski ranking szkół

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".