Zawody

Dzisiaj "Polska Złota Jesień" w bytomskim Parku Miejskim gościła biegaczy przełajowych, wśród których znalały się reprezentacje ZS NR 1 w składzie: Oliwia Henisch, Weronika Vu Van, Kamila Woźnica, Patrycja Tobor, Martyna Celnik, Natalia Zychowicz, Mateusz Kruk, Patryk Baner, Szymon Klaużyński,Michał Figura, Mateusz Górny, Dariusz Pietrzyk i Sebastian Danecki (nadworny pisarz :-). Przełajowcy rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny naszego miasta i jednocześnie o tytuł najlepszej reprezentacji w rejonie. Pomimo dobrych rezultatów uzyskiwanych przez poszczególnych zawodników, nie udało się wygrać zawodów rejonowych, natomiast Panowie zdominowali rywalizację miejską, zajmując I miejsce w Piekarach Śląskich, jednocześnie zdobywając II miejsce na szczeblu rejonowym. Gratulujemy, dziękujemy za te chwilowe braki w dotlenianiu organizmu, no i do następnych zawodów !!!

W dniu dzisiejszym w hali Klubu Sportowego "Silesia" Miechowice, rozegrano drużynowe zawody rejonowe juniorek i juniorów w tenisie stołowym. Reprezentacje naszej szkoły: Angelika Gębura, Paulina Wiecheć, Anna Kopydłowska, Bartłomiej Trzebuniak, Przemysław Zgoda-Giczański, Jakub Czech i Mateusz Kotuła, spotkały się przy stole z reprezentacją juniorek i juniorów również z jednej szkoły, która wygrała na poziomie miejskim w Bytomiu czyli I LO. W systemie grania "do trzech zwycięstw" zarówno dziewczyny jak i chłopcy nie sprostali przy stole zawodnikom "klubowym" z drużyny przeciwnej, ulegając im 3:0 i 3:1. Taki stan rzeczy wyłonił zwycięzców na poziomie rejonowym czyli reprezentacje I LO z Bytomia, nam natomiast w tym roku przypadło drugie miejsce i tym samym koniec zmagań z tenisem stołowym !!! Poza Pauliną, cała ekipa jest z najstarszych klas (tak więc nie był to ich PIERWSZY, ale na pewno OSTATNI raz) gdy reprezentowali ZS NR 1, dlatego WIEEEEEEEELKI DZIĘKI za wszystkie te lata :-)

W dniu dzisiejszym (8.10.2018 r.) w sali gimnastycznej Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich, rozegrane zostały mistrzostwa naszego miasta w tenisie stołowym. Obie nasze reprezentacje w składzie: Angelika Gębura, Anna Kopydłowska, Paulina Wiecheć, Bartłomiej Trzebuniak, Przemysław Zgoda-Giczański, Jakub Czech oraz Mateusz Kotuła nie pozostawiły złudzeń swoim przeciwnikom i wywalczyły tytuły drużynowych mistrzów Piekar Śląskich i 10.10.2018 r. będą reprezentowały nasze miasto w zawodach na szczeblu rejonowym w Bytomiu. Całej ekipie dziękujemy, gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych.

W dniu wczorajszym na boisku piłkarskim GKS Andaluzja odbyły się zawody o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół  nr 1 w piłce nożnej. W finale spotkały się reprezentacja klas drugich czyli obrońcy tytułu z reprezentacją klas pierwszych. Po fantastycznym widowisku piłkarskim klasy drugie wygrały 3:1, powtarzając swój zeszłoroczny sukces. Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym skladzie: Paulina Tobor, Martyna Gałka, Daniel Kocot, Szymon Klaużyński, Mateusz Kruk, Patryk Baner, Maciej Berger, Mateusz Kraiński, Paweł Ogłodek, Dawid Gladysz, Szymon Dziedzic, Michał Balon i Marceli Dziwis. Kontynując tradycję drużyna mistrzowska rozegrala spotkanie z reprezentacją nauczycieli. W regulaminowym czasie gry i po dogrywce mecz zakończyl się wynikiem 1:1, natomiast w rzutach karnych lepszymi okazali się nauczyciele. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę.

W dniu dzisiejszym na terenie radzionkowskiego parku Księża Góra odbył się IV Marszobieg Sprawnościowo-Obronny, w którym uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły. Podczas zawodów drużyny musiały wykonać 13 zadań o charakterze militarno-obronnym np. strzelanie, rzut granatem, znajomość budowy broni, pierwsza pomoc, nawiązania łączności, zadania o charakterze sprawnościowym, określanie azymutu itp. Nasza drużyna w składzie: Jakub Hewig, Tomasz Mateja, Jakub Szołtysik, Kacper Świętochowski i Mateusz Urbańczyk pod dowództwem Dariusza Kempysa (który również wykonywał zadania z drużyną) odniosła zdecydowane zwycięstwo. Wśród organizatorów czyli 17 Radzionkowskiej Drużyny Zmechanizowanej był również nasz uczeń Karol Zwierzchowski. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę i sportową rywalizację.