Zawody

W dniu dzisiejszym tj. 28.11.2017 r. w hali sportowej w Kozłowej Górze, rozegrane zostały Mistrzostwa Piekar Śląskich w piłce siatkowej juniorów. Reprezentanci naszej szkoły, występujący w składzie: Kamil Jasionek, Niewiarowski Artur, rodzinnie bracia Dawid i Adrian Będkowscy, Aleksander Wanot, Michał Szlufik oraz Mateusz Cieluch bez większych problemów wygrali swoje trzy mecze po 2:0, broniąc tym samym tytuł mistrzowski z poprzedniego sezonu :-) Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny ZSTZ, AZS oraz TG. Poza tytułem mistrzowskim, Mateusz Cieluch otrzymał również statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju !!! "Latającym" nad siatką i broniącym pod siatką dziękujemy, gratulujemy i życzymy "ogrania się" w meczach z sparingpartnerami (średnia wieku 30+), przygotowującymi ich do rozgrywek na szczeblu rejonowym !!!

W dniu dzisiejszym tj. poniedziałek 13.11.2017 w hali Klubu Sportowego "Silesia" Miechowice, rozegrano drużynowe zawody półfinałów wojewódzkich juniorek i juniorów w tenisie stołowym. Naszą szkołę wśród juniorów reprezentowali Bartłomiej Trzebuniak, Przemysław Zgoda-Giczański i Jakub Czech, natomiast pozostałe reprezentacje to: Zespoły Szkół Technicznych i Ogólnokstałcących z Gliwic i Tarnowskich Gór oraz Zespół Szkół Mechaniczno-Samochodowych z Zabrza. Po zaciętych pojedynkach i dosłownym "zderzeniu się" z zawodnikami na poziomach klubowych w pozostałych szkołach, zostało nam rozegrać "swoje" jak najlepiej i podziwiać zmagania w finałowym spotkaniu. W efekcie końcowym juniorzy z Gliwic i Tarnowskich Gór oraz Zabrza zajęli trzy pierwsze miejsca, nam pozostawiając IV, które klasyfikuje nas na miejscach od 13 do 16 na poziomie województwa. Tym samym dla nas tenis stołowy w roku szkolny 2017/2018 już się zakończył, dlatego jeszcze raz wielkie podziękowania dla naszych reprezentantów, a zwycięzcom naszej grupy życzymy powodzenia w finałach wojewódzkich !!!

W dniu dzisiejszym tj. 7.11.2017r. na hali sportowej w Kozłowej Górze, rozegrane zostały Mistrzostwa Piekar Śląskich w Piłce Koszykowej Juniorek.  W walce o pierwsze miejsce reprezentantki ZS1 rozegrały dwa spotkania. Pierwszy mecz rozegrany z ILO okazał się niezwykle nerwowy. Pomimo zaciętej walki i fantastycznej postawy naszej drużyny nie udało się pokonać koszykarek z ILO. Drugie spotkanie rozegrałyśmy z drużyną ZSTZ i tutaj wygrana pozwoliła zająć nam drugie miejsce w mistrzostwach. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Kot, Patrycja Dzionsko, Ola Klimek, Nikola Ślusarz, Kamila Woźnica, Dominika Grzomba i Monika Domagała.
Zawodniczkom gratulujemy i  dziękujemy za ciekawe widowisko sportowe.

W dniu dzisiejszym tj. wtorek 24.10.2017 w hali Klubu Sportowego "Silesia" Miechowice, rozegrano drużynowe zawody rejonowe juniorek i juniorów w tenisie stołowym. Reprezentacje naszej szkoły w osobach: Angelika Gębura, Katarzyna Hojka, Anna Kopydłowska, Bartłomiej Trzebuniak, Przemysław Zgoda-Giczański i (w zastępstwie kontuzjowanego Jakuba Czecha) Mateusz Kotuła, spotkały się przy stole z reprezentacją juniorek i juniorów również z jednej szkoły, która wygrała na poziomie miejskim w Bytomiu czyli IV LO z Bytomia. W systemie grania "każdy z każdym do 2 wygranych setów"  trzeba było rozegrać 9 meczów juniorek i 9 meczów juniorów. Wśród dziewczyn pojedynki te wyłoniły najlepszą drużynę, którą okazała się reprezentacja IV LO, a nam tym samym przypadło srebro i II miejsce w rejonie, natomiast całkowicie odwrotnie ułożyła się gra w męskim tenisie, gdzie po ciężkich i w wielu przypadkach 3-setowych pojedynkach, odnieśliśmy 6 zwycięstw , jednocześnie ulegając przeciwnikowi 3 razy (6:3) Ten wynik daje reprezentacji ZS NR 1 (po raz pierwszy w historii) I miejsce w rejonie i tym samym dalszy udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Dzięki wielkie i teraz szykujemy się na półfinały wojewódzkie :-)

W dniu dzisiejszym tj. środa 18.10.2017 w sali gimnastycznej Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich, rozegrane zostały mistrzostwa naszego miasta w tenisie stołowym. Obie nasze reprezentacje juniorek i juniorów w składzie: Angelika Gębura, Katarzyna Hojka, Anna Kopydłowska, Jakub Czech, Przemysław Zgoda-Giczański oraz Bartłomiej Trzebuniak nie pozostawiły złudzeń swoim przeciwnikom i wywalczyły tytuły drużynowych mistrzów Piekar Śląskich i 24.10 2017r. będą reprezentowały nasze miasto w zawodach na szczeblu rejonowym w Bytomiu. Całej złotej ekipie dziękujemy i gratulujemy oraz życzymy dalszych zwycięstw w zawodach rejonowych :-)

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png