Zawody

W dniu dzisiejszym tj. środa 18.10.2017 w sali gimnastycznej Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich, rozegrane zostały mistrzostwa naszego miasta w tenisie stołowym. Obie nasze reprezentacje juniorek i juniorów w składzie: Angelika Gębura, Katarzyna Hojka, Anna Kopydłowska, Jakub Czech, Przemysław Zgoda-Giczański oraz Bartłomiej Trzebuniak nie pozostawiły złudzeń swoim przeciwnikom i wywalczyły tytuły drużynowych mistrzów Piekar Śląskich i 24.10 2017r. będą reprezentowały nasze miasto w zawodach na szczeblu rejonowym w Bytomiu. Całej złotej ekipie dziękujemy i gratulujemy oraz życzymy dalszych zwycięstw w zawodach rejonowych :-)

W dniu 21.06.2017 r, rozegrany został turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Piłce Nożnej. Reprezentacje klas I, III i IV stoczyły zacięte ze sobą bój o I miejsce na murawie GKS Andaluzja.  W pierwszym meczu zmierzyły się reprezentacje klasy pierwszej i czwartej, klasa pierwsza dominowala na boisku czego efektem było zdobycie aż pięciu bramek (5:0). W drugim spotkaniu zmierzyły się klasa pierwsza z trzecią, był to przedwczesny finał prowadzony na wysokim tempie oba zespoły raz po raz stwarzaly sobie sytuacje bramkowe, natomiast żadnej drużynie nie udało się strzelić bramki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem (0:0). Natomiast w trzecim meczu zmerzyły się drużyny klas trzecich i czwartych. Drużyna klas trzecich rozegrała bardzo dobre spotkanie, co chwila stwarzając sobie sytuacje bramkowe, i chyba tylko brak szczęścia spowodował, że końcowy wynik meczu to 1:0 dla klas trzecich. 
W turnieju zwyciężyła reprezentacja klas I. Drugie miejsce zajeła klasa III, natomiast III miejsce przypadło drużynie klas IV.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięskiej drużynie gratulujemy. 
Sportowe pozdrowienia, nauczyciele w-fu.

 

 

 

 

 

W dniu 7.06.2017. na piaszczyste boisko MOSiR w Bytomiu wyszli nasi uczniowie by walczyć o udział w półfinałach wojewódzkich siatkówki plażowej. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary: Natalia Ciężkal z Roksaną Pannek oraz Dawid Będkowski z Kamilem Jasionkiem . Obie nasze reprezentacje po trudnej sportowej walce uległy rywalkom i rywalom oraz odpadły z dalszych rozgrywek. Dziękujemy za wspamiałą rywalizację i życzymy dalszych sukcesów.

 

 W dniu 6.06.2017. na piaszczyste boisko MOSiR w Piekarach Śląskich wybiegły Panie, by walczyć o mistrzostwo naszego miasta w piłce plażowej. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary: Natalia Ciężkal z Roksaną Pannek oraz Karolina Zorzycka z Kamilą Paluch wraz z trenerem Dariuszem Kempysem. Natalia i Roksana okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając wszystkie mecze i zdobywając tym samym tytuł mistrzyń Piekar Śląskich. Natomiast Karolina i Kamila po dramatycznym spotkaniu o II miejsce pokonały parę z ZST-Z. Nasze mistrzynie podobnie jak, Panowie, będą reprezentowały nasze miasto na zawodach rejonowych w Bytomiu. Dziękujemy za wspamiałą rywalizację i życzymy dalszych sukcesów.

Podczas Dni Otwartych w Zespole Szkól nr 1 już po raz siódmy odbyły się turnieje dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej o Puchar Dyrektora ZS nr 1. Wczoraj rywalizowały dziewczyny z MG nr 1, MG nr2 i MG nr 4. Po zaciętej rywalizacji najlepszymi okazały się reprezentantki Miejskiego Gimnazjum nr 1, a najlepszą zawodniczką zostala Nikola Krawczyk. W dniu dzisiejszym na parkiecie spotkali się juniorzy i w finalowym spotkaniu reprezentacja Miejskiego Gimnazjum nr 2 pokonała drużynę z Miejskiego Gimnazjum nr 4. najlepszym zawodnikiem został Damian Kraus. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację sportową i życzymy dalszych sukcesów i wybitnych osiągnięć.

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png

Video: Film promocyjny

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Szkoła w mediach

 

Nasz uczeń najlepszy w Polsce trzeci w EUROPIE

Szczegóły konkursu

ZS1 najlepszą szkołą w Polsce

 

 

W roku 2012 nasza szkoła zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym TIK-TAK, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Informatyczne pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej

Wyniki

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar