Izba Pamięci KWK "Andaluzja'

W dniu 11 czerwca gościliśmy w naszej Izbie Pamięci międzynarodowych wolontariuszy z Biblioteki Miejskiej – Leę, Morganę, Jesusa i Sedata.
Na  początku nasi goście obejrzeli  prezentację multimedialną, która  przybliżyła im historię naszego miasta oraz  jego współczesne „wizytówki”. Prezentacja w języku angielskim została wykonana przez ucznia klasy I a Daniela Pliszkę. Następnie nasi uczniowie: Łukasz Pawełczyk, Edyta Joszki, Katarzyna Wosz, Mikołaj Sinacki oraz opiekunowie p. Małgorzata Mzyk-Porada i Tomasz Walaszek oprowadzili naszych gości po Izbie Pamięci. Przestawili ideę powstania Izby, a także przybliżyli im bogatą historię KWK Andaluzja. Nasi goście zadawali wiele ciekawych pytań, które dotyczyły kopalni Andaluzja, ludzi tam pracujących, a także codziennego życia w czasach komunizmu. Spotkanie okazało się  niezwykle satysfakcjonująca dla  obu stron również dzięki pomocy p. Piotra Dłubaka, nauczyciela języka angielskiego, który czuwał, by bariery językowe nie stały się problemem w komunikacji. 

AS dla ZS-1

Galeria bieżąca

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar