KWALIFIKACJE

• HGT.07. Przygotowanie imprez i usług turystycznych,
  • HGT.08. Obsługa klienta oraz rozliczanie imprez i usług turystycznych.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

Dla klasy w 4 letnim technikum (po gimnazjum):
  • j.angielski,
  • geografia

Dla klasy w 5 letnim technikum (po szkole podstawowej):
  • geografia

DLA KOGO TA PROPOZYCJA?

Jeśli jesteś pasjonatem podróżowania i uwielbiasz odkrywać nowe miejsca, to najwyższy czas zając się tym zawodowo i profesjonalnie.

Nauczymy Cię jak przygotować wycieczki i jak w ich trakcie spełnić wszystkie oczekiwania klienta. Dowiesz się jak analizować rynek usług turystycznych i jak przygotować atrakcyjną ofertę. Po ukończeniu naszej szkoły będziesz wiedział jak fachowo udzielić informacji dotyczącej warunków uczestnictwa w imprezie turystycznej, o programie i jakości usług. Poradzisz sobie w najtrudniejszych sytuacjach i żadne turystyczne pytanie nie będzie dla Ciebie trudnym do rozwiązania.

Jeżeli marzyłeś o planowaniu podróży, zacznij to robić. My Ci to umożliwimy poprzez zdobywanie doświadczenia i umiejętności potrzebnych do pracy w branży turystycznej.

PO UKOŃCZENIU NAUKI ABSOLWENT BĘDZIE POTRAFIŁ M.IN.

• wykorzystywać wiedzę z zakresu geografii turystycznej Polski i świata,
  • opracowywać programy oraz ustalać ceny imprez i usług turystycznych,
  • sporządzać dokumentację dotyczącą kalkulacji imprez i usług turystycznych,
  • dobierać usługodawców do realizacji imprez i usług turystycznych,
  • dobierać najkorzystniejszy sposób ubezpieczenia uczestników ruchu turystycznego,
  • korzystać ze specjalistycznych programów komputerowych stosowanych do obsługi ruchu turystycznego,
  • stosować metody przewodnictwa turystycznego oraz pilotażu wycieczek,
  • planować i organizuje czas wolny klientów,
  • obsługiwać konferencje, kongresy, targi i giełdy turystyczne,
  • monitorować przebieg realizacji imprez i usług turystycznych,
  • rozróżniać i klasyfikować usługi turystyczne,
  • organizować pracę biura podróży lub przedsiębiorstwa turystycznego,
  • określać prawa i obowiązki pilota podróży,
  • dokonywać wyboru ofert ubezpieczeniowych,
  • interpretować przepisy celne i walutowe,
  • stosować wiedzę z zakresu geografii turystycznej Polski, Europy i Świata.

ATUTY ODDZIAŁU

Kierunek pozwala zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności poszukiwane na rynku pracy. Szkoła gwarantuje praktykę zawodową w biurach podróży w mieście i regionie. Dane statystyczne wskazują, że zawód ten cieszy się zapotrzebowaniem rynku pracy. Przygotowuje także do podjęcia studiów na uczelniach wyższych.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z długoletnim stażem w szkolnictwie oraz z dużą praktyką zawodową. Organizujemy praktyki wyjazdowe w miejscowościach wypoczynkowych - m.in. Świnoujście, Węgierska Górka.