Nasze działania

 

Po raz kolejny członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza z zapałem i entuzjazmem, przyłączyli się do Marzycielskiej Poczty. Głównym celem akcji jest wspieranie psychiczne chorych dzieci poprzez wysyłanie im kartek i listów. Na stronie internetowej Marzycielskiej Poczty znajdują się profile dzieci wraz z ich bezpośrednimi adresami domowymi. Przeglądać może je każdy, a zadaniem strony jest zachęcenie ludzi do wysyłania dzieciom pozdrowień.      
Jeden z podopiecznych Poczty – Mateusz  obchodził 11 czerwca swoje 6 urodziny. Mateusz urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową na odcinku lędźwiowo-krzyżowym (z rozszczepem kręgosłupa). Następstwem tej wady jest wodogłowie oraz połowiczne porażenie ciała. Mateuszek nie chodzi. Porusza się na wózku inwalidzkim, jest pod stałą opieką wielu specjalistów takich jak: neurolog, okulista, urolog, ortopeda. Jest systematycznie rehabilitowany, aby zapobiegać pojawiającym się przykurczom oraz ćwiczyć prawidłową postawę ciała. Mateusz uwielbia tańczyć i śpiewać, ma zacięcie aktorskie. Lubi budować z klocków lego i przeglądać książki. Kocha eksperymenty naukowe. Ulubiona bajka to Lego Ninjago i Spiderman.
To dla niego przygotowaliśmy paczkę z kartkami urodzinowymi. Mamy nadzieję, że ciepłe i serdeczne słowa, jakie w nich zawarliśmy przyniosą walczącemu dzielnie chłopczykowi i jego najbliższym uśmiech, radość i otuchę.


Galeria bieżąca

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar