O nas

KWALIFIKACJE

 • TG.12. Planowanie i realizacja usług w recepcji,
 • TG.13. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie.

 

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

 • język angielski,
 • geografia

 

 DLA KOGO TA PROPOZYCJA?

Jeżeli marzyłeś o karierze w branży hotelarskiej zrealizuj swe marzenia. My Ci to umożliwimy poprzez zdobywanie doświadczenia i umiejętności potrzebnych do pracy w branży turystycznej. Nauczymy Cię jak planować, organizować, koordynować i wykonywać usługi hotelarskie w obiekcie hotelarskim oraz jak w ich trakcie spełniać wszystkie oczekiwania klienta. Dowiesz się jak przyjąć gości w obiekcie, kompleksowo ich obsłużyć w trakcie pobytu, wykwaterować z obiektu oraz rozliczyć koszty pobytu gości i przyjąć należność. Przygotujemy Cię do obsługi gości o specjalnym znaczeniu – typu VIP, CIP czy gości niepełnosprawnych. Po ukończeniu naszej szkoły będziesz wiedział jak fachowo organizować usługi dodatkowe: konferencyjne, turystyczne, rekreacyjno-sportowe,  typu Wellness i SPA oraz okolicznościowe na specjalne zamówienie oraz prowadzić korespondencję z odbiorcami usług hotelarskich i obsługiwać sprzęt biurowy, korzystać z komputerowych programów użytkowych i hotelowych. Poradzisz sobie w najtrudniejszych sytuacjach i żaden hotelowy i turystyczny problem nie będzie dla Ciebie trudnym do rozwiązania. 

 

PO UKOŃCZENIU NAUKI ABSOLWENT BĘDZIE POTRAFIŁ M.IN.

 • wykorzystywać wiedzę z zakresu geografii turystycznej Polski i świata,
 • planować, organizować, koordynować oraz wykonywać usługi hotelarskie w obiekcie hotelarskim i innych obiektach, w których świadczone są usługi hotelarskie,
 • przyjmować rezerwację usług, ustalać zakres zamówionych usług, sposób ich świadczenia oraz formę zapłaty,
 • przyjmować gości w obiekcie, kompleksowo ich obsługiwać w trakcie pobytu, wykwaterowywać z obiektu oraz rozliczać koszty pobytu gości,
 • obsługiwać gości o specjalnym znaczeniu – typu VIP, CIP, gości niepełnosprawnych,
 • promować oferowane usługi z wykorzystaniem różnorodnych form reklamy, sprzedaży  osobistej, promocji sprzedaży oraz technik z zakresu public relations,
 • prowadzić dokumentację eksploatacyjną obiektu hotelarskiego, obliczać i interpretować wskaźniki wykorzystania bazy hotelowej oraz wskaźniki sprzedaży i opłacalności prowadzonej działalności,
 • przestrzegać zasad ergonomii, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, sanitarno-epidemiologicznych oraz przeciwpożarowych podczas wykonywanych zadań zawodowych,

 • korzystać ze specjalistycznych programów komputerowych stosowanych do obsługi ruchu turystycznego,

 • obsługiwać konferencje, kongresy, targi i giełdy turystyczne.

 

ATUTY ODDZIAŁU

Kierunek pozwala zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności poszukiwane na rynku pracy. Dane statystyczne wskazują, że zawód ten cieszy się zapotrzebowaniem rynku pracy. Przygotowuje także do podjęcia studiów na uczelniach wyższych. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z długoletnim stażem w szkolnictwie oraz z dużą praktyką zawodową.

Technikum Nr 1 im. Jacka Karpińskiego znalazło się w czołówce ogólnopolskiego rankingu szkół średnich PERSPEKTYWY 2017 - uzyskując tytuł SZKOŁY Z BRĄZOWĄ TARCZĄ. Szkoła uplasowała się na 206 pozycji w Polsce, co dało 35 lokatę w województwie śląskim. Aby uzyskać tytuł szkoły ze SREBRNĄ TARCZĄ zabrakło tylko 0,2 punkta. Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

Galeria bieżąca

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar