Newsy samorzadu

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej na auli naszej szkoły odbyła się uroczystość z udziałem uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1. Uczniowie klasy 2pc, 4a i 4c zaangażowali się w przygotowanie krótkiego programu pt: "Schooliada". Zabawa trwała około 30 minut i polegała na podawaniu odpowiedzi na pytania wzorem telewizyjnego programu Familiada. Pytania te wcześnniej zadano uczniom kilku klas naszej szkoły w formie ankiety. Obie drużyny - nauczyciele i uczniowie zmierzyli się ze sobą w kilku kategoriach związanych ze szkołą i środowiskiem uczniowskim. Po teleturnieju Samorząd Uczniowski złożył życzenia nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół nr 1, a także wręczył drobne upominki.

Z okazji dnia edukacji narodowej życzymy wszystkim pracownikom Zespołu Szkół nr 1 wiele zdrowia, cierpliwości, radości z wykonywanej pracy, oraz sukcesów na tle zawodowym.

Przedstawiamy nowy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018:
Michał Hok 3C - przewodniczący
Martyna Gałka 2D - wice przewodnicząca
Wiktoria Rybicka 1B, Kamil Pipski 2C, Sebastian Danecki 3D - członkowie SU.
Nowi przedstawiciele mają mnóstwo pomysłów! Co na pewno zobaczymy w tym roku szkolnym

To dziś ten wielki dzień - święto zakochanych. Samorząd Uczniowki rozdał dziś całą masę walentynkowych kartek, a sami zakochani - i nie tylko - mieli okazje zróbić sobie magiczną sesję walentynkową. Wszystkim parom i singlom, którzy przyłączyli się do dzisiejszej zabawy,  życzymy szczęścia i wytrwałości :D\

Ekipa Walentynkowa

Już od dziś, tj. 14 lutego, użytkownicy popularnej aplikacji Snpachat mogą zameldować się gdzie się znajdują poprzez dodanie do zrobionego snapa filtru z geolokalizacją ZS1. Tym samym Michał Hok wygrywa konkurs organizowany przez SU. Przypomiamy, że jego praca zwyciężyła w głosowaniu uczniów ZS1 jako ta, która została zgłoszona jako pierwsza i czekała na przyjęcie przez twórców Snapchata.Michałowi bardzo serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że po raz kolejny przyczynił się do rozsławienia naszej szkoły.

Dnia 3.10.2016 roku wyjechałem do Strasburgu, na zaproszenie Pani Jadwigi Wiśniewskiej – Poseł do Europarlamentu. Po 18-godzinnej podróży dotarłem na miejsce. Po przyjeździe zwiedziłem Strasburg łodzią turystyczną. Widoki były przepiękne! Pomimo braku języka polskiego w słuchawkach czas umilił mi kapitan łodzi polskiego pochodzenia. Po dwu godzinnej podróży po mieście nadszedł czas na zakup pamiątek i sprawdzenie miastowych restauracji. Wieczorem udaliśmy się do hotelu w Kehl. Następnego dnia w oficjalnym stroju wybraliśmy się do Europarlamentu gdzie przywitali nas asystenci Pani Europoseł. Po krótkim wstępie spotkaliśmy się z Panią Jadwigą Wiśniewską. Przeprowadziła prelekcje na temat swojej pracy. Po miłym spotkaniu przeszliśmy do robienia zdjęć, po czym pracownik europarlamentu przedstawił nam cały budynek w liczbach i opowiedział o systemie działania. Po wyjściu z sali konferencyjnej przeszliśmy się wycieczką po całym budynku. Uczestniczyliśmy w komisji na temat sytuacji w Syrii. Po czym przejechaliśmy do hotelu. Kolejnego dnia po wymeldowaniu udaliśmy się w stronę Polski. Po drodze zwiedziliśmy Drezno i pomimo deszczowej pogody miasto wieczorem było przepiękne. W nocy przyjechałem do Katowic, gdzie udałem się ze wspaniałymi wspomnieniami do domu.

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png

Video: Film promocyjny

Nasz uczeń najlepszy w Polsce trzeci w EUROPIE