Newsy samorzadu

 

 

Dnia 3.10.2016 roku wyjechałem do Strasburgu, na zaproszenie Pani Jadwigi Wiśniewskiej – Poseł do Europarlamentu. Po 18-godzinnej podróży dotarłem na miejsce. Po przyjeździe zwiedziłem Strasburg łodzią turystyczną. Widoki były przepiękne! Pomimo braku języka polskiego w słuchawkach czas umilił mi kapitan łodzi polskiego pochodzenia. Po dwu godzinnej podróży po mieście nadszedł czas na zakup pamiątek i sprawdzenie miastowych restauracji. Wieczorem udaliśmy się do hotelu w Kehl. Następnego dnia w oficjalnym stroju wybraliśmy się do Europarlamentu gdzie przywitali nas asystenci Pani Europoseł. Po krótkim wstępie spotkaliśmy się z Panią Jadwigą Wiśniewską. Przeprowadziła prelekcje na temat swojej pracy. Po miłym spotkaniu przeszliśmy do robienia zdjęć, po czym pracownik europarlamentu przedstawił nam cały budynek w liczbach i opowiedział o systemie działania. Po wyjściu z sali konferencyjnej przeszliśmy się wycieczką po całym budynku. Uczestniczyliśmy w komisji na temat sytuacji w Syrii. Po czym przejechaliśmy do hotelu. Kolejnego dnia po wymeldowaniu udaliśmy się w stronę Polski. Po drodze zwiedziliśmy Drezno i pomimo deszczowej pogody miasto wieczorem było przepiękne. W nocy przyjechałem do Katowic, gdzie udałem się ze wspaniałymi wspomnieniami do domu.

AS dla ZS-1

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Galeria bieżąca

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar