Liceum

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszego ucznia, dzisiejszym Bohaterem jest Mateusz Pietrzyk z klasy IVC technikum informatycznego, który wziął udział w Mainland Europe Irish Dancing Championships 2013 & RTME FEIS 15-17.11.2013 w Krakowie (Mistrzostwa Europy oraz Międzynarodowe zawody tańca irlandzkiego). Mateusz wziął udział w 5 układach z czego cztery w grupie początkującej, a jeden w średniej. Układy są podzielono wiekowo i na poziomy zaawansowania (Begginer, Primary, Intermediate). Podczas Międzynarodowych Zawodów zdobył 2gie miejsce w Begginer Light Jig oraz dostał awans na poziom Primary oraz 7 miejsce bez awansu w Easy Reel'u. Jak na rocznego debiutanta jest to niesamowite osiągnięcie. W zawodach (różnych układach i poziomach) brało udział około 700 osób oraz 300 w mistrzostwach.

Mateusz Tańcem irlandzkim na poważnie zaczął się interesować w Sierpniu 2012 na Festiwalu Muzyki Celtyckiej ZAMEK odbywającego się co roku w ostatni weekend miesiąca, tam po raz pierwszy zobaczył na żywo zespół Galway i postanowił się u nich uczyć. W podobny sposób rozwija też swoją pasję kultury celtyckiej (głównie szkocką i irlandzką). Na codzień po zajęciach w szkole i oprócz swojego głównego zainteresowania jakim jest INFORMATYKA, uczy się tańca irlandzkiego od Października 2012. W każdy piątek ćwiczy ok 4,5h taniec towarzyski, miękki oraz step irlandzki. Zajęcia te prowadzi zespół tańca irlandzkiego Galway (www.galway.art.pl) którzy są wpisani do oficjalnej szkoły Sweeney - McAvinchey Poland (bez przynależności do profesjonalnego zespołu nie można brać udziału w międzynarodowych zawodach).

Następne zawody odbędą się prawdopodobnie w Pradze w 2014r. i jak najbardziej Mateusz ma zamiar wystartować i dać z siebie wszystko. JESZCZE RAZ GRATULUJEMY WIELKIEGO SUKCESU!!!