Klasa policyjna

W dniu 16 Października o godz. 9:45 w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich odbyła się uroczystość ślubowania pierwszej klasy policyjnej i celno-prawnej. Już po raz piąty uczniowie tych klas złożyli ślubowanie, w uroczystości wzięli udział również kadeci II i III klas o profilu policyjnym, którzy otrzymali akty nadania na wyższe stopnie oraz uczniowie klasy II o profilu celno-prawnym. Na uroczystości, oprócz Komendanta Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich nadkomisarza Roberta Klimek, gościli także Oficer Prasowy KMP w Piekarach Śląskichst.sierż. Dariusz Dobrzańskioraz Rzecznik Prasowa Izby Administracji Skarbowej w Katowicach p. Grażyna Kmiecik.Klasy pierwsze oficjalnie zostały przyjęte w poczet II liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym oraz celno-prawnym.

To już ostatni dzień obozu, szałas rozebrany, pontony poskładane, przed wyjazdem odbyły się jeszcze zajęcia ze strzelectwa sportowego, zajęcia z mapą oraz musztra. Poza zmęczeniem i sinikami uczniowie klasy policyjnej przywiozą do domu wspaniałe wspomnienia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom obozu.

Czwarty dzień obozu okazał się bardzo ciężki pod względem fizycznym, uczniowie po śniadaniu brali udział w zawodach sumo, a niektórzy pływali na pontonach oraz zakosztowali kąpieli w jeziorze. Natomiast po obiedzie odbyły się manewry terenowe „paintball”, w czasie gry wykorzystano szałas który uczniowie zbudowali w pierwszym dniu. Po kolacji został rozegrany krótki mecz w siatkówce plażowej, a wieczór zakończył się wspólnym ogniskiem.

W kolejnych dniach obozu uczniowie klasy policyjnej mieli zajęcia z taktyki i techniki interwencji. Na których nauczyli się obrony przed napastnikiem wyposażonym w różne rodzaje broni (pałka, pistolet, nóż). Następnie zostali zapoznani z wszystkimi rodzajami broni białej, stosowanymi w różnych jednostkach specjalnych oraz policyjnych różnych krajów. Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem. W trzecim dniu obozu uczniowie klasy policyjnej brali udział w zajęciach strzeleckich paintball oraz pływali na pontonach. Dodatkowo po obiedzie odbył się zajęcia z pierwszej pomocy, natomiast po kolacji grupa udała się na marsz terenowy do Janowa i z powrotem trwający około 2 godzin.

W dniu 03.09.18 klasa II P wyjechała na obóz militarno-sportowy do Ponika. Do Janowa dowiózł nas autokar, natomiast do samego obozu czekał nas 50 minutowy marsz na orientację.  Po dojściu do ośrodka uczniowie zostali zapoznani z regulaminem obozu,  następnie przystąpili do zakwaterowania w domkach. Po obiedzie odbyły się zajęcia z survivalu, w ramach których uczniowie przystąpili do budowy schronienia w warunkach naturalnych, wykorzystując materiał znaleziony w lesie.  Po ciężkiej pracy niektórzy uczniowie skorzystali z możliwości kąpieli w pobliskim jeziorze. Po kolacji odbyły się walki gladiatorów, wśród dziewcząt najlepszą okazała się Aleksandra Włoch, natomiast wśród chłopców najlepszym okazał się p. Dariusz Kempys. Na zakończenie wieczoru zostały wybrane osoby, do pełnienia nocnych wart. W ten sposób zakończył się pierwszy dzień, który był ciekawy i pełen wrażeń.