Klasa policyjna

2 października 2017 r. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 37, odbyła się gala finałowa ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii” skierowanego do uczniów klas policyjnych. Konkurs to element współpracy Instytutu Pamięci Narodowej i Komendy Głównej Policji, której celem jest przywrócenie pamięci o Policji Państwowej oraz przypomnienie, czym jest mundur, służba i obowiązek. Miejsce gali nie było przypadkowe. W areszcie śledczym na Mokotowie więziono i torturowano ludzi, którzy mówili prawdę o katyńskim lesie, walczyli o niepodległą i niezależną Polskę. Wśród nich było także wielu przedwojennych policjantów.  W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywali miejsca pamięci związane z historią policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazywali zdobytą wiedzę innym. W konkursie wzięło udział ponad 70 szkół z całej Polski. Nasza drużyna w  składzie: Aleksandra Klimek, Natalia Kot, Karolina Zorzycka, przy wsparciu technicznym Bartłomieja Trzebuniaka, pod opieką  Pani  Małgorzaty Mzyk-Porada, za swoją pracę otrzymała wyróżnienie. Podczas uroczystości dyplomy uczestnikom konkursu wręczyli wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach.

Szczególne podziękowanie składamy Panu Leszkowi Bensz, twórcy strony www.piekarskiwerk.pl, za pomoc przy  pracy konkursowej dotyczącej piekarskiego posterunkowego Wiktora Szwagla. Dziękujemy Panu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofowi Justyńskiemu, za umożliwienie udziału naszej drużyny w gali finałowej. Prace konkursowe można oglądać na stronie http://policjanciwhistorii.ipn.gov.pl/

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png

Nasz uczeń najlepszy w Polsce trzeci w EUROPIE