Klasa policyjna
Zajęcia klasy Ip powszechnie znanej jako "policyjna" to nie tylko przedmioty ogólnokształcące oraz teoretyczny przedmiot edukacja policyjna. To również, o czym dobrze wiecie z naszych newsów, zajęcia praktyczne w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, ale także nowość - zajęcia z samoobrony oraz techniki i taktyki interwencji. Od początku grudnia nasi kadeci w środowe popołudnia spotykają się w sali gimnastycznej naszej szkoły, by pod czujnym okiem doświadczonego instruktora z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach doskonalić swoje umiejętności w zakresie samoobrony oraz techniki i taktyki interwencji. W programie tych zajęć obok padów, rzutów, technik zakładania dźwigni oraz innych elementów technicznych sportów obronnych nasi kadeci uczą się także technik obezwładniania "gołymi rękami", jak i przy pomocy pałki policyjnej. Zajęcia te oprócz doskonalenia umiejętności technicznych w zakresie samoobrony, mają na celu przede wszystkim podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej naszych kadetów, ale także są sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu w miłym towarzystwie i w wspaniałej atmosferze.