Ciekawa lekcja klas policyjnych

Ze względu na ograniczenia pandemiczne zamiast wyjścia uczniów klas policyjnych na Komendę Miejską Policji, uczniowie klasy drugiej i trzecich liceum o profilu policyjnym spotkali się w murach naszej szkoły z technikiem kryminalistyki piekarskiej komendy asp. szt.  Tomaszem Blokiem w  ramach lekcji z edukacji policyjnej.

Podczas spotkania funkcjonariusz w bardzo ciekawy sposób  przybliżył specyfikę swojej pracy. Młodzież poznała technikę zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Podczas spotkania młodzież pogłębiła swoją wiedzę m.in. na temat tego co to jest ślad, jakie znamy rodzaje śladów oraz w jaki sposób dokonuje się ich procesowego zabezpieczenia. Kadeci dowiedzieli się jak ważna jest dokładna  praca technika kryminalistyki, która pozwala poznać sposób działania sprawcy na miejscu zdarzenia. Po części teoretycznej przystąpiono do części praktycznej. Mając do dyspozycji odpowiednie proszki, młodzież szukała odbitek linii papilarnych pozostawionych na kartkach czy przedmiotach.  Zostały one najpierw ujawnione a potem zabezpieczone przy użyciu specjalnych folii daktyloskopijnych. Omawiano również jak się zabezpiecza ślady obuwia, ślady opon samochodowych a nawet zapachy. Ta część szkolenia była dla kadetów najbardziej interesująca. Funkcjonariusze z KMP w Piekarach Śląskich na stałe współpracują z klasami, w których realizowany jest program o profilu policyjnym. 

  • Utworzono .

© 2021 ZS-1.EDU.PL. ALL RIGHTS RESERVED
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Deklaracja dostępności // Polityka prywatności i RODO