Gra Miejska Fair Trade/akcja EUROPlantacja

Uczniowie ZS1 konkurowali w dniu dzisiejszym z innymi szkołami o wyjazd do Brukseli w Grze Miejskiej Fair Trade organizowanej przez MDK 2 w Piekarach Śląskich i EuroDesk.

Niebiescy przedstawiciele z klas 3c i 2PC biegali od stacji zadaniowej do kolejnej odpowiadając na trudne pytania z ekologii. Po pozytywnym zaliczeniu 7 stanowisk wszyscy przystąpili do ostatniego zadania, którym było zasadzenie drzewa. Niestety pomimo walki i wielkiego zaangażowania nie udało się wygrać Brukseli - tam pojedzie drużyna z Katowic, której gratulujemy. My zajęliśmy III miejsce tuż za drużyną z Bytomia. Najlepsi z naszej brygady okazali się Alan Bochenek i Marcin Warzecha 3c.