Klasa Akademicka WSZOP w ZS1

Zespół Szkół nr 1 we współpracy z uczelnią partnerską Wyższą Szkołą Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach rozpoczął projekt Klasy Akademickiej WSZOP realizowany przez klasę 3 policyjno-celną.
Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi służb mundurowych, poszerzenie wiedzy i uzupełnienie profilu klasy poprzez uczestnictwo w atrakcyjnych, interaktywnych zajęciach prowadzonych przez kadrę naukowo-dydaktyczną WSZOP.
Uroczysta inauguracja odbyła się 21 listopada 2022 roku w Zespole Szkół nr 1, podczas której obecni byli Dyrektor ZS1 Pani Katarzyna Musiałek, koordynatorzy projektu z ramienia uczelni Pan dr Arkadiusz Szajna, Pani Krystyna Sobecka oraz koordynator projektu z ramienia ZS1 Pani Agnieszka Krieser. Uczniowie otrzymali indeksy i wysłuchali wykładu dotyczącego istnienia zbrodni doskonałej. Zajęcia w ramach projektu dotyczyć będą obszaru kryminalistyki, więziennictwa, psychologii przestępcy, systemu bezpieczeństwa w RP, posługiwania się bronią palną, działania poligrafu, biometrii kryminalistycznej. Uczniowie na zakończenie projektu otrzymają dyplomy ukończenia Klasy Akademickiej oraz będą mieli możliwość napisania artykułu naukowego, który będzie opublikowany w uczelnianym czasopiśmie studencko-uczniowskim.
Dla klasy i szkoły jest to wyróżnienie i zaszczyt, gdyż jest to pierwsza tego typu klasa w historii ZS1, pierwsza utworzona przez WSZOP i jedyna tego typu w mieście. To nowość w ZS1 i w planach jest kontynuacja projektu dla następnych roczników klas policyjno-celnych Naszej szkoły.
  • Utworzono .

© 2021 ZS-1.EDU.PL. ALL RIGHTS RESERVED
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Deklaracja dostępności // Polityka prywatności i RODO